Резервне копіювання, і чому це важливо?

Резервне копіювання, і чому це важливо?

«Не важливо наскільки ти обережний, завжди є небезпека спіткнутися» – Коли плачуть цикади

Як би сумно це не звучало, але статистика показує що більшість компаній, як малих так і великих нехтують безпекою. Це виливається в шокуючі цифри, де в період з 2016 по 2019 рік понад 40% компаній зазнали збитків через втрату даних. Цифра справді величезна, навіть якщо не брати до уваги те, що в основному серед респондентів був середній і великий бізнес. У малому сегменті цифри схожі, але тільки масштаби втрат зазвичай менше. Як не крути, це не змінює той факт, що всіх цих простоїв і втрат через втрату даних, можна було б уникнути. Як? Давайте про це і поговоримо.

Осередок зла 

Першою причиною усіх проблем є думка про те, що проблеми з безпекою даних можуть виникнути у кого завгодно, але тільки не в мене. Сюди відноситься як просте нехтування безпекою (використання одного комп’ютера як єдиного місця зберігання даних), так і нерозуміння того, наскільки важлива інформація (бази даних, документи, звіти, файли) для функціонування бізнесу.

Наведемо приклад:

Ви бухгалтер, база даних 1С у вас на комп’ютері. З комп’ютером пішло щось не так (проблем може бути маса: форматування Віндовс, проблеми з жорстким диском, людський фактор, перебій з живленням, втрата пристрою). Все це призводить до того що стає неможливим працювати. Добре якщо це звичайний застій, але що якщо важливі документи, над якими ви працювали протягом тривалого часу будуть пошкоджені? Звичайний застій перетворюється в глибоку яму, з якої потрібно потім довго вибиратися.

Ось вам ще один приклад. Ви дизайнер або графічний редактор. Працюєте з файлами на комп’ютері (відео, фото, картинки). Процес цей не швидкий і в міру готовності кожного з проектів ви зберігаєте прогрес в окремих файлах. Але тут, щось пішло не так, і єдиний накопичувач який у вас був – перестає працювати. Прогрес попередньої роботи загублений, потрібно повертатися до того моменту, де все ще працювало. Добре, якщо це не відкине вас далеко назад. Але ж випадки бувають різні …

Таких прикладів може бути безліч, але одними прикладами проблеми не вирішиш. Як же вберегти себе та своє підприємство від застою та втрат?

Перейдемо ж цей рубікон

І так, у нас вже є розуміння того, якого роду проблеми можуть виникнути, але як їх вирішити – ще немає. Існує багато методів посилення інформаційного захисту даних, але один з них виділяється більшою універсальністю і практичністю. Це резервне копіювання даних. Під час резервного копіювання ви зберігаєте прогрес, до якого прийшли, і в разі проблеми – можете повернутися назад. Це можна сприймати як збереження в грі, спочатку ви налаштовуєте його на циклічне повторення раз в якийсь період (припустимо раз в день), і потім в кінці кожного робочого дня система буде зберігати весь ваш прогрес. Таким чином у випадку невдачі або проблеми не потрібно буде повертатися з глибокої ями, попутно заходячи в  емоційну яму – досить буде повернутися до останнього збереження. Така послуга не тільки підвищує вашу інформаційну безпеку, а й захищає вас від простоїв, людського фактора, перебоїв, крадіжки і тд.

Але є одне але. У разі використання одного пристрою як єдиного носія інформації ви не можете уникнути ризиків. Все впирається в пристрій – якщо з ним щось не так – у вас проблеми. Тому правильним виходом в даній ситуації буде використання резервного копіювання разом з сервером. Сервер це платформа на якій ви можете розміщувати свої дані (будь то ПЗ, файли) і використовувати їх. Наприклад якщо ви дизайнер ви можете використовувати Фотошоп на сервері, попутно зберігаючи всі файли туди ж. Якщо ви бухгалтер, то ви спокійно можете працювати в 1С, яка знаходиться на сервері і захищена від будь-якої загрози. Таким чином використовуючи сервер і резервне копіювання ви захистите себе з усіх сторін, тим самим зменшуючи ризики. На 40% менше ймовірність втратити бази, на 40% менше ймовірність переробляти через втрату, на 40% більше шансів спокійно закінчити працювати й з чистою душею піти відпочивати.

Підсумки

Обережність це не страх – це бажання убезпечити себе від ризиків. Чим менше ризиків тим більше ефективність. Створення резервних копій разом з використанням сервера це міра обережності яка не просто можлива – вона необхідна в сучасному світі.

Команда GMhost дякує вам. Якщо у вас виникли якісь питання, ми завжди раді на них відповісти.

Резервне копіювання, і чому це важливо?
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі