Як обрати VPS/VDS

VPS / VDS – послуга, в рамках якої ви отримуєте в користування «аналог» фізичного сервера з правами адміністратора та усіма витікаючими наслідками. Такий сервер розгортається на віртуальній машині, яка розміщується на фізичному сервері або в хмарі.

Пропозицій з оренди VPS / VDS на ринку чимало. Як вибрати підходящий вам? Давайте розберемось.

Технологія віртуалізації

Для розгортання віртуальних виділених серверів використовується 2 технології віртуалізації: програмна та апаратна. Як вибрати VPS за цим параметром?

Наші фахівці радять, якщо є можливість покупки/оренди VPS з апаратною віртуалізацією, використовуйте її.

Апаратна віртуалізація (найбільш розповсюджена технологія її реалізації – KVM, саме її ми використовуємо у GMHOST) передбачає більш жорстке резервування потужностей фізичної машини за кожною віртуальною машиною, що розгортається на ній. Тобто віртуальні машини ізольовані одна від одної на 100% і вплив одна на одну менш ймовірний. Крім того, в цьому випадку ви отримуєте доступ до ядра ОС, можете ставити будь-які свої операційні системи та конфігурувати сервер як захочете.

За використання програмної віртуалізації на фізичній машині встановлюється хостова («базова») операційна система і в ній вже розгортаються віртуальні машини з сумісними з нею ОС (можна розгорнути і несумісні, але потрібно спеціальне ПЗ та це складніше). Тобто ресурси сервера витрачаються на обслуговування хостової ОС і віртуальних машин. Останні, до речі, можуть більше впливати одна на одну в плані виділених потужностей та обраного ядра хостової ОС.

В цілому ж, сучасні високопродуктивні сервери й технології програмної віртуалізації (наприклад, OpenVZ). Дозволяють практично зрівняти апаратну і програмну віртуалізацію по продуктивності. Але все ж, якщо у вас є вибір або специфічне ПЗ, яке потребує особливого підходу до роботи з ядром ОС, перший варіант кращий.

Яку ОС вибрати для VPS?

Вибір операційної системи залежить від цілей, для яких орендується/купується VPS/VDS. Серед найбільш популярних варіантів:

  • ОС сімейства Linux. Універсальні операційні системи, відмінно справляються з хостингом сайтів, обслуговуванням поштових, ігрових та інших типів серверів і іншими завданнями. У сімейство включено понад 10 дистрибутивів, «заточених» під різні специфічні завдання, ви легко знайдете варіант під свої цілі. Фахівці GMHOST допоможуть з цим при необхідності.
  • Серверні ОС Windows. Якщо вам потрібно розгорнути RDP, якщо плануєте використовувати Visual Basic, MSSQL, ASP.NET для створення сайту та інші рішення від Microsoft – це безальтернативний варіант.
  • ОС сімейства Unix (FreeBSD – найпопулярніша). До речі, Linux розроблена на основі ядра Unix. Ця система є проприєтарною (а Лінукс має відкритий вихідний код). Її особливість – дуже хороші показники стабільності та стійкість до збоїв. Якщо для вас це критично, варто розглянути Unix. Ліцензія на ОС може обійтися в кругленьку суму, але надійність і стабільність IT-інфраструктури на базі такого VPS того варті.

Вирішуючи питання як вибрати VPS, враховуйте ще й панель керування хостингом, яку ви плануєте використовувати. Інформацію можна взяти в описі до кожної панелі. Наприклад, ISPmanager 5 Lite не підтримує Windows 2012, не врахувавши цього можна зіткнутися з неприємним «сюрпризом».

Провайдер. Його оцінюйте за кількома критеріями

Звичайно ж, дивіться на репутацію провайдера. Є сенс проаналізувати популярні рейтинги VPS/VDS перед тим, як вибрати постачальника послуг.

Також звертайте увагу на:

  • Локацію дата-центрів, в яких «хостяться» пропоновані провайдером VPS/VDS. Чим вони ближче до регіону, який буде обслуговувати ресурс, розміщений на орендованому віртуальному виділеному сервері, тим краще. Величезна кількість досліджень доводить, що віддаленість впливає на швидкість.
  • Гарантії провайдера. Аптайм на рівні не нижче 99% – свого роду стандарт для VPS/VDS для серйозних цілей. Якщо провайдер не може гарантувати даний показник – шукайте інший варіант.
  • Устаткування, використовувані технології та рішення. Добре себе показали VPS/VDS, розгорнуті на базі серверних платформ з ЦП Intel Xeon (універсальні рішення під різні потреби). Дуже добре, якщо провайдер також використовується ECC пам’ять (дає стійкість до утворення помилок) і SSD-диски.

Звичайно, потрібно звертати увагу на швидкість та вартість інтернет-каналів, до яких підключаються віртуальні виділені сервери, можливість масштабування конфігурації, покупки додаткових IP-адрес. Решта – індивідуально, в залежності від ваших потреб і особливостей проекту.

Як обрати VPS/VDS
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі