Як обрати VPS/VDS
VPS / VDS – послуга, в рамках якої ви отримуєте в користування «аналог» фізичного сервера з правами адміністратора та усіма витікаючими наслідками. Такий сервер розгортається на віртуальній машині, яка розміщується на фізичному сервері або в хмарі.
Пропозицій з оренди VPS / VDS на ринку чимало. Як вибрати підходящий вам? Давайте розберемось.
Технологія віртуалізації
Для розгортання віртуальних виділених серверів використовується 2 технології віртуалізації: програмна та апаратна. Як вибрати VPS за цим параметром?
Наші фахівці радять, якщо є можливість покупки/оренди VPS з апаратною віртуалізацією, використовуйте її.
Апаратна віртуалізація (найбільш розповсюджена технологія її реалізації – KVM, саме її ми використовуємо у GMHOST) передбачає більш жорстке резервування потужностей фізичної машини за кожною віртуальною машиною, що розгортається на ній. Тобто віртуальні машини ізольовані одна від одної на 100% і вплив одна на одну менш ймовірний. Крім того, в цьому випадку ви отримуєте доступ до ядра ОС, можете ставити будь-які свої операційні системи та конфігурувати сервер як захочете.
За використання програмної віртуалізації на фізичній машині встановлюється хостова («базова») операційна система і в ній вже розгортаються віртуальні машини з сумісними з нею ОС (можна розгорнути і несумісні, але потрібно спеціальне ПЗ та це складніше). Тобто ресурси сервера витрачаються на обслуговування хостової ОС і віртуальних машин. Останні, до речі, можуть більше впливати одна на одну в плані виділених потужностей та обраного ядра хостової ОС.
В цілому ж, сучасні високопродуктивні сервери й технології програмної віртуалізації (наприклад, OpenVZ). Дозволяють практично зрівняти апаратну і програмну віртуалізацію по продуктивності. Але все ж, якщо у вас є вибір або специфічне ПЗ, яке потребує особливого підходу до роботи з ядром ОС, перший варіант кращий.
Яку ОС вибрати для VPS?
Вибір операційної системи залежить від цілей, для яких орендується/купується VPS/VDS. Серед найбільш популярних варіантів:
- ОС сімейства Linux. Універсальні операційні системи, відмінно справляються з хостингом сайтів, обслуговуванням поштових, ігрових та інших типів серверів і іншими завданнями. У сімейство включено понад 10 дистрибутивів, «заточених» під різні специфічні завдання, ви легко знайдете варіант під свої цілі. Фахівці GMHOST допоможуть з цим при необхідності.
- Серверні ОС Windows. Якщо вам потрібно розгорнути RDP, якщо плануєте використовувати Visual Basic, MSSQL, ASP.NET для створення сайту та інші рішення від Microsoft – це безальтернативний варіант.
- ОС сімейства Unix (FreeBSD – найпопулярніша). До речі, Linux розроблена на основі ядра Unix. Ця система є проприєтарною (а Лінукс має відкритий вихідний код). Її особливість – дуже хороші показники стабільності та стійкість до збоїв. Якщо для вас це критично, варто розглянути Unix. Ліцензія на ОС може обійтися в кругленьку суму, але надійність і стабільність IT-інфраструктури на базі такого VPS того варті.
Вирішуючи питання як вибрати VPS, враховуйте ще й панель керування хостингом, яку ви плануєте використовувати. Інформацію можна взяти в описі до кожної панелі. Наприклад, ISPmanager 5 Lite не підтримує Windows 2012, не врахувавши цього можна зіткнутися з неприємним «сюрпризом».
Провайдер. Його оцінюйте за кількома критеріями
Звичайно ж, дивіться на репутацію провайдера. Є сенс проаналізувати популярні рейтинги VPS/VDS перед тим, як вибрати постачальника послуг.
Також звертайте увагу на:
- Локацію дата-центрів, в яких «хостяться» пропоновані провайдером VPS/VDS. Чим вони ближче до регіону, який буде обслуговувати ресурс, розміщений на орендованому віртуальному виділеному сервері, тим краще. Величезна кількість досліджень доводить, що віддаленість впливає на швидкість.
- Гарантії провайдера. Аптайм на рівні не нижче 99% – свого роду стандарт для VPS/VDS для серйозних цілей. Якщо провайдер не може гарантувати даний показник – шукайте інший варіант.
- Устаткування, використовувані технології та рішення. Добре себе показали VPS/VDS, розгорнуті на базі серверних платформ з ЦП Intel Xeon (універсальні рішення під різні потреби). Дуже добре, якщо провайдер також використовується ECC пам’ять (дає стійкість до утворення помилок) і SSD-диски.
Звичайно, потрібно звертати увагу на швидкість та вартість інтернет-каналів, до яких підключаються віртуальні виділені сервери, можливість масштабування конфігурації, покупки додаткових IP-адрес. Решта – індивідуально, в залежності від ваших потреб і особливостей проекту.
Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?
Просто зв’яжіться із нашим менеджером