Як встановити SSL-сертифікат: інструкція і важливі нюанси, про які розповідають не скрізь

Як встановити SSL-сертифікат: інструкція і важливі нюанси, про які розповідають не скрізь

SSL-сертифікат – обов’язковий атрибут будь-якого комерційного сайту. Без нього багато користувачів просто не зможуть потрапити на ваш веб-ресурс тому браузер буде «лаятися», попереджаючи, що «підключення не захищене і може бути небезпечним», всіляко перешкоджаючи завантаженню такого сайту. Буде неможливо організувати приймання платежів онлайн (платіжні сервіси відмовлять в підключенні). Швидше за все виникнуть проблеми з SEO-просуванням.

Ми в GMHOST підготували інструкцію по установці різних видів SSL-сертифікатів. Щоб встановити SSL-сертифікат, його треба купити.

Це робиться за допомогою центрів сертифікації (GeoTrust, Thawte, Symantec, Comodo, RapidSSL, Global Sign і ін.) Або у посередника. У нас в GMHOST можна купити та приєднати сертифікат в кілька кліків. Наші фахівці допоможуть вибрати та налаштувати підходящий варіант.

Залежно від специфіки сайту і ваших побажань можна вибрати один з варіантів:

  • Сертифікат з перевіркою домену (Domain validation, DV).
  • З перевіркою організації (Organization validation, OV).
  • З розширеною перевіркою (Extended validation, EV).

Детальніше про їх особливості – в статті в нашому блозі. Механізм установки для всіх трьох різновидів однаковий. Він включає створення запиту в центр сертифікації, придбання SSL, установку, настройку і перенаправлення трафіку з HTTP на HTTPS. Розгляньмо всі ці етапи.

Випуск SSL починається зі створення SCR запиту

Щоб центр сертифікації випустив сертифікат, потрібно сформувати так званий SCR-запит. У нього в зашифрованому вигляді заноситься інформація про покупця (фізичну особу або компанії). Також в складі SCR-запиту міститься приватний ключ для підпису сертифікату.

Створити найзручніше через спеціальні онлайн-сервіси або панелі управління хостингом. Принцип в обох випадках однаковий – заповнюються поля з відомостями про покупця, і система формує запит, який відправляється в центр сертифікації.

Наприклад у нас в хостингу GMHOST з панеллю керування ISPmanager цей процес виглядає так (в інших панелях все робиться за аналогією):

  • Зайдіть в розділ панелі управління WWW-> SSL-сертифікати.
  • Клацніть по ярлику «Запити (SCR)».
  • У вікні клацніть по кнопці «Створити». З’явиться форма для внесення даних про замовника. Заповніть поля та натисніть Ок.

Значення полів зрозуміле, головне – не помилитися в написанні при введенні інформації. Є критично важливий момент – адреса електронної пошти. Допускається використовувати тільки e-mail на вашому домені. Поштові скриньки з інших систем не підходять. При цьому допустимі 5 варіантів імен поштових скриньок: [email protected], [email protected], administrator @ …, admin @ або webmaster @. У більшості хостерів при введенні в поле e-mail невірного значення з’явиться помилка. Але все одно знати про цю обов’язкову вимогу треба. Мало яким сервісом для генерації SCR ви вирішите скористатися (ми в GMhost рекомендуємо робити це через панель управління хостингом).

В результаті генерації ви отримаєте текст запиту і приватний ключ. Ці відомості потрібні для покупки.

Купівля SSL-сертифікату

До оплати або після неї (в залежності від продавця) потрібно заповнити форму запиту на підпис сертифікату. Тут виберіть «Введення наявного SCR», а поле для запиту вставте текст, скопійований з поля «Текст запиту SSL-сертифіката», сформований на попередньому кроці.

Вміст поля копіюється в повному обсязі, починаючи з –BEGIN CERTIFICATE REQUEST–, закінчуючи –END CERTIFICATE REQUEST–, включно.

У наступній формі вводяться дані покупця (фізичної особи або компанії), пошта, термін дії.

Підтвердження права власності на домен

Після оформлення заявки на випуск потрібно підтвердити володіння доменом. Зробити це можна:

  • За посиланням в e-mail. На пошту, вказану при формуванні запиту, приходить посилання. Для підтвердження потрібно перейти по ньому.
  • З TXT-файлу. Центр сертифікації відправляє txt-файл, який потрібно розмістити в кореневій директорії сайту.
  • Додавши txt-запис в конфігурацію DNS свого домену (докладна інструкція є в нашому блозі).
  • Додавши метатег в код головної сторінки web-ресурсу.

Вибір способу залежить від центру сертифікації і ваших уподобань.

Зауваження для покупців OV і EV-сертифікатів

На поглиблену перевірку компанії потрібен деякий час. Тому лист з SSL-сертифікат і ланцюжком прийде не відразу. Вам ще належить надати центру сертифікації документи, які він запросить, і тільки після цього сертифікат буде випущений. Як правило, документи надаються в електронному вигляді (скани з печатками). Деякі центри сертифікації використовують для перевірки дані із загальнодоступних джерел (бази податкової, реєстру юридичних осіб та ін.).

Після всіх перевірок центр сертифікації надішле на вказану вами пошту лист з файлом, в якому міститься інформація про ваш SSL, і ланцюжок сертифікатів. Збережіть їх в надійному місці. Ці відомості знадобляться на наступних етапах.

Як встановити SSL-сертифікат на сайт

Перейдіть в розділ WWW-> SSL-сертифікати. Натисніть кнопку «Створити». У вікні поставте позначку навпроти пункту «Чинний» і натисніть «Далі».

З’явиться форма. Для заповнення. В полі

введіть ім’я, яке вказали при створенні SCR-запиту. Тут

вкажіть текст з файлу c SSL-сертифікат, який надіслав на пошту реєстратор.

В поле для ключа

вставте текст з розділу «перевірки ключ запиту SSL-сертифіката» зі сформованого раніше SCR-запиту.

Текст вставляється повністю, починаючи з –BEGIN RSA PRIVATE KEY–, закінчуючи –END RSA PRIVATE KEY–, включно.

Сюди вставте ланцюжок з листа, надісланого на e-mail центром сертифікації.

Готово. SSL-сертифікат підключений. Але це не все. Його ще потрібно активувати – «прив’язати» до домену.

Активація встановленого SSL

Активація відбувається через панель управління. Для прив’язки встановленого на хостинг SSL-сертифіката до домену перейдіть в розділ WWW-> WWW-домени і клікніть по потрібному. З’явиться форма для редагування відомостей про домен. Міняти в ній нічого не потрібно. Поставте галочку навпроти пункту SSL, а нижче в випадаючому списку виберіть ім’я сертифіката, який був доданий на попередньому кроці.

Готово. SSL – підключений, підключення до веб-ресурсу здійснюється по захищеному протоколу HTTPS.

Важливий нюанс, який може стосуватися вас

Після підключення обов’язково перевірте код веб-ресурсу на наявність абсолютних посилань на ресурси (файли стилів, скрипти, зображення та ін.) Без SSL (коли посилання починається з http, а не https). Особливо це актуально, якщо веб-ресурс створювався за допомогою онлайн-конструкторів та інших сервісів). Абсолютні лінки виду http://yoursite.xyz/page/ в більшості випадків розцінюються пошуковими системами як небезпечні. Тому по можливості поміняйте все абсолютні лінки з http на відносні або безпечні – з https.

Для WordPress і інших популярних систем управління контентом є спеціальні плагіни. Завдяки їм не доведеться копатися в коді і відловлювати всі посилання з абсолютними адресами – все робиться в автоматичному режимі. Вам потрібно буде тільки проконтролювати результат.

Редирект трафіку з HTTP на HTTPS

Для підвищення рівня захисту сайту після установки SSL-сертифіката не завадить зробити редирект незахищеного з’єднання на захищене (з HTTP на HTTPS). Для цього в кореневій теці веб-ресурсу потрібно змінити файл .htaccess (або додати, якщо його немає). Для редиректу в файлі повинні бути наступні рядки:

RewriteEngine On

RewriteCond% {HTTPS} off

RewriteRule ^ (. *) $ Https: //% {HTTP_HOST}% {REQUEST_URI} [L, R = 301]

Якщо сайт не новий і ви використовуєте його для продажу, зверніть увагу, що зміна протоколу з http на https може привести до «випадання» ресурсу з індексу пошукових систем на деякий час. В такому випадку рекомендуємо перед установкою сертифіката на сайт узгодити всі з вашими фахівцями з просування.

Як встановити безплатний SSL-сертифікат

Для деяких веб-ресурсів буде досить безплатного SSL-сертифіката. Встановити його також можна через панель управління хостингом. При цьому немає потреби звертатися в центр сертифікації – все робиться автоматично.

Розглянемо процес на прикладі безплатного Let’s Encrypt (саме його пропонує більшість хостерів). Щоб встановити його на сайт:

  • Перейдіть в розділ WWW-> SSL-сертифікати.
  • У вікні натисніть кнопку «Let’s Encrypt».
  • З’явиться форма для вибору домену, який потрібно захистити за допомогою HTTPS. У списку виберіть сайт, для якого потрібно випустити безплатний «Let’s Encrypt».
  • Натисніть ОК, сертифікат буде випущений і автоматично встановиться.

Let’s Encrypt як правило активується не відразу, чого не відбувається зі звичайними сертифікатами. У деяких випадках потрібно почекати до 30 хвилин.

Можна користуватися як є, а можна змінити відомості за замовчуванням. Клацніть по створеному сертифікату та натисніть кнопку «Інформація». З’явиться форма, яку за замовчуванням хостер заповнює ідентично для всіх клієнтів, що випускають безплатний Let’s Encrypt. У неї можна внести відомості про себе (якщо web-ресурс належить фізичній особі) або компанії (якщо веб-ресурс корпоративний). Чи обов’язково вносити свої дані? Ні. Але якщо ви хочете підвищити рівень довіри користувачів, які вирішать перевірити відомості, що містяться в SSL-сертифікат, рекомендуємо зробити це.

Якщо встановлюєте Let’s Encrypt або інше безплатне рішення, майте на увазі, що в більшості випадків термін дії обмежений 3 місяцями. Тобто щоквартально доведеться проробляти процедуру по його перевипуску.

У якості альтернативи Let’s Encrypt можна розглянути такі варіанти, як CAsert, AlwaysOnSSL, CloudFlare.

Як перевірити, що все встановлено і працює нормально

Для перевірки є відповідні сервіси в інтернеті, які легко знайти за допомогою пошукової системи за запитами виду «перевірити SSL». Якщо все ок, за результатами перевірки сервіс видасть повідомлення на кшталт

Або в подібному вигляді:

Як бачите, впоратися з установкою SSL-сертифіката реально своїми силами. Якщо ж щось не виходить, зверніться в службу підтримки свого хостера. Наприклад, ми в GMHOST надаємо клієнтам, які розміщують сайти на наших віртуальному хостингу і VPS/VDS, безплатну допомогу в таких питаннях.

Як встановити SSL-сертифікат: інструкція і важливі нюанси, про які розповідають не скрізь
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі