Як встановити WordPress на хостинг. Розповідаємо про різні способи.
Згiдно рейтингу CMS від iTrack, частка сайтів на WordPress (далі – WP) в інтернеті становить майже 45%. Причому, у його найближчого конкурента 1С-Бітрікс – трохи більше 13%.
Тому ця система управління контентом варта уваги. Ви, напевно, будете розглядати її при виборі CMS для веб-ресурсу.
Ми в GMHOST підготували докладну інструкцію по установці цієї системи та розглянули кілька способів, як це зробити. Вивчайте і вибирайте зручний для вас.
Перед початком “заливки”. Як обрати хостинг для WordPress і зрозуміти, що ваш hosting-тариф для цього підходить.
Щоб «Вордпресс» працював без збоїв, тариф повинен відповідати вимогам:
- Підтримка PHP версії 7.4 і новіших.
- Підтримка баз даних MySQL (ver. 5.6 і новіше) або Maria DB (ver. Від 10.1).
- Можливість роботи по протоколу HTTP.
Отримати таку інформацію зазвичай можна на сайті хостинг-провайдера в описі тарифу або безпосередньо в панелі управління хостингом. В нашому випадку така інформація міститься у вкладці «Головна».
Автоматична установка – найпростіший спосіб розгорнути «Вордпрес».
Деякі хостинг-провайдери у якості безкоштовної опції пропонують установку CMS в автоматичному режимі. У нас в GMHOST це можливо на будь-якому тарифі.
Робиться все просто, в кілька кроків (розповідаємо на прикладі ISPmanager):
1. Перейдіть в розділ Дод. додатки -> Softaculous.
2. У вікні знайдіть значок системи, наведіть курсор на нього і натисніть «Install».
3. У вікні вкажіть директорію, опис, логін і пароль для бази даних для встановлюваного движка. Обов’язково вкажіть актуальний e-mail. Він вам може знадобитися в разі втрати реквізитів для доступу до бази даних.
4. Оберіть плагіни, тему за замовчуванням і інші опції (якщо потрібно).
5. Натисніть кнопку інсталяції внизу сторінки.
Готово. Движок автоматично встановиться. Для входу в “адмінку” перейдіть за адресою: http://your_site.xz/wp-login.php. Система запросить логін і пароль, вказані при реєстрації.
Якщо ваш провайдер не підтримує можливість автоматичної інсталяції, читайте далі.
Завантаження CMS
Перед тим, як встановити «Вордпресс» на сервер, завантажити актуальну версію системи з офіційного сайту. Тут потрібно натиснути кнопку «Отримати WordPress» і ви отримаєте zip-архів з усім необхідним. Розархівуйте його в будь-яку директорію на комп’ютері (щоб потім не займатися розархівацією на сервері).
Рекомендуємо завантажувати систему управління контентом саме з офіційного сайту. Користуючись тим, що вона має відкритий вихідний код, у зловмисників є можливість модифікації CMS. Якщо качати її з неперевірених джерел, є велика ймовірність отримання системи з вірусами та шкідливими скриптами.
Як завантажити та встановити движок на хостинг
Процес можна розділити на 3 етапи:
- Створення бази даних.
- Завантаження файлів CMS.
- Встановлення.
Як створити базу даних
Перейдіть в панель управління БД (розглянемо варіант з phpMyAdmin, в інших розділи можуть називатися інакше, але сенс такий же) і натисніть «Створити БД».
На сторінці, введіть ім’я БД і натисніть кнопку «Створити». Готово. База даних створена. Створювати таблиці не треба – все, що необхідно зробить движок після завершення інсталяції.
Як завантажити файли на hosting-сервер. Три способи.
Залити все можна через панель керування, через FTP-клієнт або через SSH.
Завантаження «Вордпрес» через панель керування
На прикладі ISPmanager це виглядає так (в інших – по аналогії):
- Перейдіть в розділ Головне> Менеджер файлів.
- Зайдіть в розділ www (тут розміщуються директорії з усіма сайтами).
- Перейдіть в папку сайту, куди потрібно встановити WordPress.
- Натисніть кнопку «Завантажити». У вікні, клацніть по пункту «Файл з локального комп’ютера», виберіть потрібні з теки з zip-архівом і завантажте їх.
При такому методі можна закачати тільки файли. А в дистрибутиві з движком є ще і вкладені директорії. Щоб завантажити їх і весь вміст, доведеться створити вручну через панель і завантажити в них всі файли (важливо точно повторити структуру вихідного архіву). Для створення папок використовуйте кнопку «Створити».
Готово. Можна приступати до інсталяції.
Завантаження WP по FTP
Спосіб позбавлений недоліку попереднього і створювати вручну нічого не доведеться – все закачується в кілька кліків. Допоможе в цьому FTP-клієнт FileZilla.
Завантажити його на комп’ютер, запустіть, введіть у відповідні поля дані для підключення по FTP, натисніть “Швидке з’єднання”. Їх надсилає провайдер при e-mail після реєстрації послуги. Якщо втратили – уточніть в техпідтримці.
Після підключення FileZilla в правому вікні програми ви побачите структуру папок на ньому. У лівому – директорії на локальному комп’ютері.
У лівому вікні перейдіть в папку з розпакувати WordPress, в правому – в віддалену директорію. Виділіть все зліва, клікніть по виділенню правою кнопкою і виберіть «Закачати на сервер». Готово. Все завантажиться на хостинг, і не потрібно буде вручну створювати директорії, як в попередньому випадку.
Якщо не боїтеся працювати з командним рядком. Завантаження по SSH – найшвидший спосіб.
Через командний рядок Windows або термінал MacOS або Linux залити WP теж можна.
Для цього запустіть командний рядок або термінал і введіть код виду scp / local_directory [email protected]: www / directory / remote_site і натисніть Enter. Система запросить пароль (разом з логіном і IP-адресою видається хостером), після його введення почнеться завантаження.
тут:
- login – логін для підключення по SSH.
- / Local_directory – папка на комп’ютері, в яку ви розпакували вміст zip-архіву.
- XXX.YY.XX.YYY – IP-адреса сервера (уточнюйте у хостера).
- www / directory / remote_site – тека з файлами вашого web-site на сервері, куди потрібно поставити «Вордпрес».
Після закачування движка на віддалений хостинг його потрібно ще інсталювати. Це останній етап.
Установка на хостинг
Після завантаження WP перейдіть за адресою веб-ресурсу. Якщо все ОК, відкриється вікно з пропозицією перейти до налаштування конфігурації. Тисніть «Вперед».
На наступному етапі введіть ім’я БД, яку буде використовувати WP (її створили вище), ім’я користувача і пароль для доступу до неї.
ПОРАДА. Змінити/подивитися імена користувачів і passwords для доступу до БД, а також додати нові можна в phpMyAdmin (Головна сторінка -> Облікові записи користувачів).
Після введення відомостей натисніть «Відправити». WP відправить запит на сервер. Якщо все вірно, ви побачите наступну картину.
Це – пропозиція до інсталяції. Клацніть “Запустити установку».
У вікні заповніть поля форми:
- “Назва сайту”. Це «службове» ім’я вашого веб-ресурсу, яке буде відображатися в адмінці.
- “Ім’я користувача”. Воно знадобиться вам для входу в адмін-панель.
- «Пароль». Придумайте надійний код для входу в адмін-панель веб-ресурсу. Якщо він буде відзначений як «Ненадійний», але ви все одно хочете використовувати його, поставте галочку навпроти пункту «Дозволити використовувати ненадійні паролі».
- Ваш e-mail. Вкажіть адресу що діє, до якого є доступ. За допомогою e-mail можна буде відновити загублені права для входу в адмінку, в разі чого.
Натисніть кнопку «Встановити WordPress» для запуску процесу інсталяції.
Після інсталяції зайдіть за адресою http://адреса_вашого_ресурсу.xyz/wp-login.php.
З’явиться форма для введення логіна (він же «Ім’я користувача», яке задали вище) і пароля. Після цього відкриється адмін панель. А web-ресурс стане доступним на свою адресу.
Можете встановлювати тему, плагіни та працювати.
Видно, що встановити цю CMS на хостинг своїми силами нескладно. Більш того, зробити це можна різними способами – вибирайте підходящий і вперед.
Якщо ж щось не виходить, зверніться до служби технічної підтримки GMHOST. Наші фахівці допоможуть зробити все правильно: створити базу даних, завантажити збірку WP на сервер, встановити й виконати початкові налаштування. Не забувайте і про автоматичну установку, реалізовану у нас. У цьому випадку все проходить безпроблемно з першого разу. Доступні понад 15 популярних движків для блогів, інтернет-магазинів, корпоративних порталів та інших типів web-ресурсів. Також в GMHOST можна замовити VPS / VDS з уже встановленою і налаштованою CMS.
Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?
Просто зв’яжіться із нашим менеджером