Як завантажити сайт на хостинг. 3 способи: вибирайте зручний.
У вас є сайт (по суті набір файлів: сторінок, скриптів, картинок і ін.).
Давайте розберемося, як залити це добро на хостинг і зробити його доступним для відвідувачів. Припустимо, що домен до хостингу уже прикріплений (якщо немає – прикріпіть по інструкції).
Завантаження сайту через панель управління хостингом з комп’ютера
Буде потрібно: доступ до панелі управління.
Розглянемо процес на прикладі ISPmanager 5. Вона одна з популярних і з великою ймовірністю ваш хостинг-провайдер використовує цей варіант. Якщо панель інша, процес аналогічний, тільки пункти меню можуть розташовуватися по-іншому і називатися інакше.
Щоб залити дані через панель управління, виконайте дії:
- Увійдіть в розділ Головне> Менеджер файлів.
- У вікні, знайдіть директорію www і перейдіть в неї.
- Тут буде список директорій веб-ресурсів (вони, як правило, збігаються з іменами доменів). Перейдіть в ту, куди потрібно завантажити дані.
- Якщо є сторінка «заглушка», яка додається хостером при прив’язці домену, видаліть її (клацнути лівою кнопкою миші 1 раз, щоб вона підсвітилась, і натисніть кнопку «Видалити»).
Тепер все готово до завантаження. Натисніть кнопку «Завантажити».
У вікні, виберіть опцію «Файл з локального комп’ютера», натисніть кнопку «Виберіть файл». Далі все просто, як при роботі з будь-якими файлами. У діалоговому вікні виберіть потрібні та натисніть ОК для заливки.
Папки так завантажити не вийде. Якщо на локальному комп’ютері в структурі проекту є директорії (з картинками, стилями, скриптами та ін.), Створіть папки з такими ж іменами на хостингу (кнопка «створити»), перейдіть в неї і завантажте весь вміст за згаданою вище схемою.
Готово. Все закачано.
Якщо після заливки веб-ресурс не відкривається, очистіть кеш-браузера і зачекайте кілька хвилин, щоб зміни вступили в силу.
Плюс способу – його простота.
Мінус – час виконання заливки. Якщо у вас багато директорій в проекті (а в них ще можуть бути вкладені), може піти чимало часу на їх додавання через панель управління.
Заливка на hosting через FTP
Буде потрібен FTP-клієнт (програма) і дані для доступу до хостингу по FTP.
Дані для доступу надає провайдер. Взяти їх можна з листа, що відправляється на e-mail після активації послуги, або в особистому кабінеті користувача у провайдера. Вам знадобляться: адреса FTP-сервера, ім’я користувача і пароль для доступу.
Один з найпопулярніших клієнтів – FileZilla. На його прикладі та розглянемо процес завантаження.
Після завантаження та запуску “FileZilla” введіть дані для підключення до сервера в поля «Хост» (сюди вводимо IP-адресу FTP-сервера провайдера), «Ім’я користувача» і «Пароль», натисніть «Швидке з’єднання».
Після підключення ви побачите подібну картину:
Зліва – файли на вашому локальному комп’ютері. Праворуч – на хостингу.
У лівому вікні відкрийте теку веб-ресурсу на вашому комп’ютері. Зліва – перейдіть в теку на хостингу, куди будете завантажувати сайт (вона буде перебувати в директорії www).
У лівому вікні виділіть всі, що потрібно закинути на хостинг, клацніть правою кнопкою миші й виберіть пункт «Завантажити на сервер».
Готово.
Заливка безпосередньо з GitHub (для просунутих користувачів)
Якщо над вашим проектом працюють віддалені фахівці або розподілена команда, швидше за все, вони будуть використовувати GitHub. Ви можете налаштувати публікацію веб-ресурсу з віддаленого сховища безпосередньо на hosting. У такому випадку при внесенні змін до файлів їх не потрібно буде постійно витягати з «Гітхаба» і завантажувати на хостинг – все робиться автоматично після введення пари команд.
Доведеться попрацювати в консолі (терміналі). Для використання такої можливості:
- На комп’ютері повинен бути встановлений Git (інструкцій в мережі маса).
- Hosting-тариф повинен підтримувати підключення по SSH. Уточніть можливість, запитайте логіни та паролі у свого провайдера.
Для підключення по SSH в консолі (терміналі) введіть команду вигляду
де, login – ваш логін для підключення до сервера провайдера, 123.345.56.767 – адреса сервера провайдера.
Після цього система запитає пароль (в процесі введення в терміналі нічого не відображається – це нормально). Введіть його і натисніть Enter.
Після входу перейдіть в директорію куди будете заливати сайт за допомогою команди cd www/directory.xyz.
де, www/directory.xyz – шлях до кореневої теки веб-ресурсу. Подивитися його можна в розділі WWW-домени в панелі управління хостингом.
Тепер клонуйте сюди вміст віддаленого сховища GitHub командою git clone https://github.com/login/repository.git.
Де https://github.com/login/repository.git – шлях для клонування, взятий з розділу Clone в віддаленому репозиторії. Його можна дізнатися у власника репо.
Зверніть увагу на крапку в кінці цієї команди. Вона повинна бути написана так, через пробіл, щоб в теку скопіювати тільки вміст з Гітхаба без батьківської директорії.
Все на сервері, ваш веб-ресурс працює.
Тепер, якщо хтось внесе зміни в репо на GitHub, вам їх потрібно буде відправити на хостинг. Робиться все просто:
- Підключення до вашого сервера: ssh [email protected]
- Перехід в теку веб-ресурсу: cd www/directory.xyz
- Введення команди git pull для завантаження змін.
Видно, що залити сайт на хостинг можна різними способами. Серед них точно знайдеться відповідний вам. Хай щастить. Якщо ж щось не виходить, фахівці служби технічної підтримки GMhost допоможуть розв’язати проблему. Звертайтеся.
Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?
Просто зв’яжіться із нашим менеджером