Панелі керування серверами: огляд і порівняльний аналіз

Дізнайтеся більше, що являє собою панель керування сервером і як її використовувати для простого керування VPS


Замовити віртуальний сервер
Панелі керування серверами: огляд і порівняльний аналіз

Якщо ви плануєте запустити власний віртуальний сервер (VPS/VDS) або реалізувати індивідуальний проект на його основі, то роботу значно полегшить панель керування сервером.

Існує безліч інструментів для оптимізації роботи з серверами. Проте далеко не всі з них є зручними і відповідають сучасним вимогам. Тому вибір відповідної панелі може бути досить складним завданням.

Ми підготували для вас короткий огляд такого роду рішень, в якому описали можливості панелей, їх переваги та навіть відгуки користувачів. Це руководство допоможе вам обрати панель керування серверами, керуючись актуальними вимогами.

Що таке панель керування сервером?

Коротко кажучи, це комплексна система, яка дозволяє налаштовувати сервер VPS (VDS) за допомогою графічного інтерфейсу (GUI). Також доступні додаткові інструменти для моніторингу стану сервера, його доступності, доступу до файлів на сервері, пошти, облікових записів тощо.

Більшість сучасних панелей орієнтовані на роботу з платформою Linux (дистрибутиви Ubuntu, Debian) і стеком LAMP/LEMP:

  • Apache/Nginx;
  • MySQL (MariaDB);
  • PHP (Apache);
  • CGI-скрипт або сервери FPM-PHP;
  • ProFTPD/vsFTPd.

За допомогою цього фактично можна організувати хостинг на власному сервері.

Примітка: провайдери хостингу, такі як наша компанія, вибирають і інтегрують оптимальні панелі в образи, на основі яких розгортається ваш сервер. Наприклад, у нас ви можете встановити сервер з готових образів з панелями Hestia CP, aaPanel, Fastpanel за один клік. Але якщо вам з якої-небудь причини потрібне стороннє рішення, добре вивчіть його особливості перед початком встановлення.

Класифікація систем керування сервером

Панель керування серверами може бути як вільною для використання за ліцензією OSS (GPL3), так і платною, поширюваною організацією. І хоча на перший погляд різниця між ними не суттєва, на практиці комерційна система може бути потужнішою за безкоштовних конкурентів. Питання лише в тому, чи варто переплачувати?

Для розгортання веб-сайтів або e-commerce сайтів, налаштування геймінгових серверів чи інших цілей, панель керування допоможе зробити все швидко та зручно. Важливо розуміти, з яким трафіком ви плануєте працювати, щоб врахувати ряд факторів, включаючи:

  • кількість користувачів;
  • тип системи, яку ви розгортаєте;
  • можливості масштабування.

Складність полягає в тому, що для різних цілей вам можуть знадобитися різні засоби. І далеко не завжди вони будуть безкоштовними.

Безкоштовна панель керування сервером Ubuntu

До цієї категорії належать рішення на зразок Hestia CP, які поширюються за ліцензією GPL3 (тобто Open-Source). Вони мають базовий функціонал, наприклад, поштовий сервер, керування обліковими записами, файловий менеджер і т. д.

Основна проблема таких систем – оновлення. Навіть протестовані збірки можуть пошкодити дані сервера, що призведе до простоїв або навіть втрати інформації.

Комерційна панель керування VPS сервером

Системи на кшталт cPanel мають тарифікацію, яка залежить від ряду параметрів. Чим більший ваш проект, тим дорожчою буде підтримка панелі керування.

Крім того, вам може знадобитися більш специфічний дистрибутив для її розгортання, як, наприклад, RedHat або CentOS.

Ключові переваги комерційних систем – підтримка, регулярні оновлення та масштабованість, а також розширений функціонал (але це, скоріше, опція, а не пакетне рішення).

Короткий огляд популярних систем керування VPS сервером

Ми пропонуємо вам список популярних панелей керування. Це допоможе вам визначити, який тип системи адміністрування сервера задовольнить потреби вашого проекту.

HestiaCP

Одне з найпопулярніших безкоштовних рішень на ринку. Надає базовий функціонал для керування та налаштування VPS серверів. З його допомогою можна редагувати домени, працювати з базами даних, файлами, моніторити стан системи тощо.

aaPanel

Безкоштовний варіант панелі, яка дозволяє працювати з великою кількістю сайтів одночасно в рамках системи. Має потужний розгалужений функціонал, розширену підтримку та високу продуктивність. Підходить практично для будь-яких цілей.

FastPanel

Потужна панель керування VPS (VDS), яка поширюється безкоштовно. Надає розширений функціонал та інструменти для роботи з більшістю типів популярних проектів.

Підсумовуючи

Існує безліч різних панелей керування VPS (VDS). Вони широко використовуються для адміністрування особистих блогів, невеликих магазинів і навіть геймінгових серверів. Залежно від функціоналу, вони можуть бути простими або складними, платними чи безкоштовними.

Встановлення і розгортання такої системи, як і її вибір, може бути важким завданням, особливо для новачка у цьому сегменті.

Ми пропонуємо послуги, які вже включають налаштовані панелі керування або безкоштовну допомогу з їх повною установкою та налаштуванням. Тому, якщо ви не хочете витрачати час і сили на вибір та інтеграцію системи керування – скористайтеся нашими послугами та приступайте до роботи вже сьогодні!

Панелі керування серверами: огляд і порівняльний аналіз
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі