VPS/VDS що це

Уявіть фізичний сервер в дата-центрі, поділений на кілька віртуальних для роздачі в користування різним клієнтам. Кожен з цих «кількох» – це VPS/VDS. Це вже не shared-хостинг, у випадку з яким веб-сайт сильно залежить від «сусідів». Це окремий сервер, але з обмеженнями – виділяється частина потужностей фізичного (розгорнута на ньому віртуальна машина (далі – ВМ) з операційною системою, вона емулює функціонування фізичної машини)

Що таке VPS з точки зору користувача?

Це Virtual Private Server, що в перекладі з англійської мови означає віртуальний ПРИВАТНИЙ сервер. Другу англійську абревіатуру розшифровують як Virtual Dedicated Server. Перекладається це формулювання як віртуальний ВИДІЛЕНИЙ сервер.

Бачимо, що формулювання, в принципі, можуть означати одне і теж. Так і є. З точки зору звичайного користувача IT-послуги – це, можна сказати одне й те ж, через що абревіатури використовуються разом, або замінюють один одного (але невелика різниця є, що розглянемо нижче). Вони означають сервер, який розгорнутий і функціонує на базі фізичного “заліза”.

При оренді такого рішення користувач отримує функціонал практично як при використанні фізичного сервера. Ви отримуєте права адміністратора (root доступ) – можливість встановлювати свої операційні системи, змінювати конфігурацію наданої провайдером ОС, встановлювати будь-яке необхідне для роботи програмне забезпечення та ін. Тут навіть можна розгорнути свої ВМ, розділивши його ще на кілька частин, правда це залежить від хостинг-провайдера і використовуваних ним технологій віртуалізації. Зробити це можна за допомогою QEMU чи аналогічних програмних засобів для запуску операційних систем в середовищі інших.

Для яких завдань підходить VPS

Підходить для реалізації таких завдань, як:

  • Розміщення сайтів. Його можна використовувати, як для одного великого і вимогливого до обчислювальних потужностей сайту, так і для мережі з кількох веб-ресурсів (наприклад, для побудови VPN, для вирішення SEO-завдань або заробітку).
  • Організація поштових розсилок (рекламних, інформаційних та ін.). Орендуючи VPS з перевіреними виділеними IP, ви уникнете дискредитації розсилок (і, як наслідок, – попадання в спам) через недобросовісних «сусідів».
  • Розгортання мережі віддалених робочих столів для спільної роботи з 1С і іншими програмними продуктами за схемою віддаленого офісу.
  • Встановлення CRM, BPM і іншого спеціалізованого ПЗ, необхідного для роботи бізнесу.
  • Тестування ПЗ. Розгорнувши рішення що розробляється, можна не боятися серйозних наслідків. Навіть якщо сервер буде «зламаний», часто його можна відновити за допомогою функції “знімка”. А якщо ще налаштувати резервне копіювання з потрібною періодичністю, можна сміливо проводити будь-які експерименти.
  • Створення власного VPN. З його допомогою ви зможете забезпечити надійний захист корпоративної мережі від проникнення ззовні. Крім того, власний VPN дозволить обходити блокування на рівні провайдера і приховувати від нього всі ваші дії. Всього лиш потрібно встановити OpenVPN на орендованому Virtual Private Server і VPN-клієнтів на комп’ютерах користувачів.
  • Створення власного DNS. Актуально для випадків, коли DNS провайдера працює повільно (а це, між іншим, досить часта проблема) через що швидкість з’єднання з вашими сервісами (сайтами) падає. Провайдери можуть підміняти DNS-запити для показу реклами користувачам, які відвідують ваші сайти. DNS, розгорнутий на орендованому вирішенні – хороший спосіб уникнути таких проблем.
  • Якщо потрібен великий дисковий простір під зберігання даних або місце під резервні копії. Орендований віртуальний сервер легко конфігурується «на льоту». При необхідності ви зможете змінити ємність диску.
  • Якщо вам потрібно організувати свою приватну хмару (Virtual Private Cloud) для перенесення в нього IT-інфраструктури компанії, економії на «залізі», забезпечення високого рівня безпеки використовуваних в роботі даних і інших цілей. Вони легко об’єднуються в хмарні інфраструктури.

Це ще й відмінний вибір для специфічних цілей. На його базі можна розгорнути game server. Якщо ви використовуєте в роботі чат-бота, є сенс розмістити його на окремих потужностях. Таке рішення відмінно підійде для забезпечення роботи чат-бота, програм, що використовують штучний інтелект тощо. На його базі можна розгорнути, наприклад, майстер-ноду для заробітку на криптовалюті, встановити робота для торгівлі на Forex на інших майданчиках, організувати «пісочницю» для учнів, якщо ви займаєтеся онлайн-навчанням.

VPS/VDS: що це з точки зору провайдера. І чи є різниця між Virtual Private Server і VDS

Поділ розглянутих термінів як якусь різницю – практика, яка поширена серед частини провайдерів. Різницю між ними вважають як зміну “глибини” віртуалізації. Залежить вона від використовуванлї технології віртуалізації. Але це думка частини фахівців. Ті, хто стверджує, що різниці немає, також мають рацію.

VDS – апаратна віртуалізація

Говорячи про особливості технології, фахівці відзначають, що для реалізації таких рішень використовується апаратна віртуалізація. Це означає, що за кожною ВМ жорстко закріплюється частина фізичних потужностей хоста, клієнт отримує своє ядро ​​операційної системи. Це дає деяку перевагу в продуктивності (тому що втрати на віртуалізацію знижуються) і стабільності. Допускається поставити будь-яку ОС, потрібну вам. Можна сказати, що це варіант послуги Enterprise рівня.

Реалізувати апаратну віртуалізацію дозволяє, наприклад, KVM-технологія. Вона має на увазі доступ до ядра для модифікації, використання будь-яких ОС і файлових систем. Аналогічні можливості дає використання технологій апаратної віртуалізації Xen і Hyper-V.

Загалом, таке рішення можна характеризувати як віртуальний виділений сервер з розширеними можливостями управління для специфічних програм і додатків, яким потрібна, в тому числі й можливість модифікації ядра ОС.

VPS – використання загальних ресурсів на весь кластер

Цю абревіатуру заведено асоціювати з програмною віртуалізацією. В цьому випадку доступні ресурси процесора й оперативної пам’яті розподіляються між ВМ програмно (гарантований обсяг закріплюється за кожною з них). Всі ВМ розгортаються в загальній операційній системі – доступу в користувача до її ядра немає. При такому підході ймовірний вплив «сусідів» один на одного. Якщо один з них гранично навантажить «базову» (хостову) ОС, процеси в ній можуть сповільнитися. Але можете не турбуватися – у серйозних провайдерів послуг на практиці таке практично не трапляється.

Для такої віртуалізації використовуються такі технології як OpenVZ, Virtuozzo, VDSmanager.

Зрозуміти нюанси і переваги обох варіантів віртуалізації вам допоможе таблиця:

 Програмна віртуалізаціяАпаратна віртуалізація
Хостова (базова) операційна система  Потрібна Не потрібна
Швидкодія Частина ресурсів йде на забезпечення потреб хостової ОСДоступ ВМ до обчислювальних потужностей хоста – безпосередньо
Вартість Дешевше апаратної. Оскільки шляхом використання загальної ОС можна домогтися максимальної щільності віртуальних машин на одній фізичній. Реалізація обходиться трохи дорожче
Розмежування серверних ресурсів Нечітке. Є ймовірність впливу високого навантаження на «сусідів».Чітка. «Сусіди» на 100% ізольовані один від одного.

Загалом, хоч різниця і є, але при реалізації більшості завдань, зазначених вище, помітити її неможливо. Якщо для роботи ваших додатків критично важлива можливість модифікації ядра, поцікавтеся, яку технологію віртуалізації використовує постачальник послуг. Як правило, у більшості постачальників послуг є можливість вибору між програмною та апаратною.

VPS/VDS що це
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі