Як резервне копіювання даних може зберегти півроку роботи?

Як резервне копіювання даних може зберегти півроку роботи?

Привіт, сьогодні ми б хотіли поділитися історією одного бухгалтера, який як і більшість думав, що збереженість даних – штука не конкретна, і що проблеми можуть статися з будь-ким, але не з ним. Мова піде про резервне копіювання даних та  про те як одна проста помилка зіпсувала пів року роботи спеціаліста. Також поділимося порадами по захисту своїх даних та розглянемо сценарій, де все могло піти по іншому.

«Коли немає фізичних загроз, то й фізичний захист не потрібен, а ось інформаційний – потрібен завжди» – цитата з книги Забезпечення Інформаційної Безпеки Бізнесу.

Що таке резервне копіювання?

Резервне копіювання, це процес, котрий дозволяє продублювати дані, для подальшого їх відновлення. Фото, бази даних 1С, налаштування – все це, та багато іншого можна захистити від втрати, попередньо скопіювавши та без труднощів відновити у випадку втрати.

День коли все пішло не так.

Усе сталося у вівторок. Я, як бухгалтер веду декілька невеликих бізнесів, та усі договори знаходяться у мене на комп’ютері. Нічого не передбачало біди, після продуктивного робочого дня залишаю робочий комп’ютер увімкненим на випадок, якщо знадобиться доступ до бази чи якихось документів. Зазвичай ми це робимо через Teamviewer, в разі потреби. На вулиці літо, тому невелика прогулянка в таку спеку зовсім не буде лишньою. Йдучи додому промотую думку як на вихідні разом з чоловіком та сім’єю поїдемо на дачу/в село на невеликий відпочинок, але душевну ідилію перериває дзвінок клієнта, який каже, що через Teamviewer не знаходиться пристрій, та він не може поглянути на звіт. Найімовірніше всього, він просто щось не те натиснув, але потрібно йти перевіряти. З приходом додому, підходжу до ноутбука та виявляю, що він вимкнений. Дивно, такого раніше не ставалося. Включаючи його, починаю потроху нервувати, а пік переживання прийшовся на декілька секунд, після завантажування з логотипом Samsung – помилка. Щось там не знайдено, натисніть F4 для усунення проблеми. Декілька невдалих спроб, і нічого. Як мені потім сказали в сервісі «У вас полетів жорсткий диск, швидше всього ноутбук дуже довго працював у жаркому приміщенні. Можемо спробувати відновити данні, але тут уже навряд чи щось можна зробити». Заради правди, щось вони відновили, але основний обсяг роботи було втрачено, після чого я пів року відновлювала базу, працювала понаднормово над договорами, звітами й т.д. Невеликий відпочинок в селі довелося скасувати.

Що було зроблено не так?

По-перше – зберігання інформації в єдиному місці, на єдиному пристрої, це свідомо неправильно, особливо, якщо це важлива, корпоративна інформація. Бази даних, бухгалтерія, складський облік – все це дані підвищеної важливості, які повинні зберігатися якщо не на хмарному сервері, то хоча б в різних місцях і на різних пристроях. Статися може буквально що завгодно, вище описаний випадок тому приклад.

По друге – якщо мова йде про постійну роботу з інформацією критично важливо робити резервні копії даних. Чим частіше – тим краще. Уявім альтернативну ситуацію, де наша бухгалтер приходить додому, і виявляє що комп’ютер згорів. Але вона не панікує, адже всі дані знаходяться на сервері, а в послугу входить постійне резервне копіювання. Пів року роботи нікуди не пропали, а довгоочікуваний відпочинок не скасовується.

До чого це все?

Інформація сьогодні – це найважливіше, і берегти її потрібно відповідно. Не думайте що це стосується тільки великих компаній з великими масивами даних – ні. Навіть маленький бізнес може відчути на собі втрату звітів чи договорів. Так, що бережіть себе та свої дані!

Окрім цього, якщо у Вас виникли питання, ви можете спокійно задавати їх в коментарях або в приватних повідомленнях. Наша команда завжди рада допомогти та проконсультувати.

Як резервне копіювання даних може зберегти півроку роботи?
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі