Який хостинг вибрати. Детальна інструкція з порадами експертів GMHOST.

Який хостинг вибрати. Детальна інструкція з порадами експертів GMHOST.

Платний або безкоштовний? Shared або VDS / VPS? А може хмарний? Що повинно бути must have в складі хостинг-тарифу для розміщення інтернет-магазину, корпоративного порталу, CRM системи? GMHOST допоможе розібратися з питаннями, що стосуються вибору хостингу.

Почнемо з безкоштовного. Рідко, але його можна використовувати.

При розгляді послуг безплатного хостингу прийнято лаяти такі сервіси через недоліки. Серед головних – додавання провайдерами реклами на сайти, що розміщуються у них. Виходить, послуга умовно безкоштовна – ви розміщуєте сайт і замість оплати послуг надаєте місце під рекламу.

Погодьтеся, виглядає несолідно, коли на сайті компанії або особистому веб-ресурсі фахівця з усіх боків лізуть рекламні банери. А якщо немає реклами, часто є обмеження за обсягом дискового простору або щомісячного трафіку.

Буває і нормальний безплатний хостинг (без докучливих рекламних вставок та іншого «сміття», обмежень по трафіку і т.п.), там цілком можна розмістити сайт. Де його взяти? Ось кілька прикладів:

  • GitHub – система контролю версій, активно використовується для командної розробки. Тут є опція GitHub Pages, що дозволяє використовувати платформу як хостинг.
  • Netifly. Система дозволяє хостити веб-ресурси з репозиторіїв GitHub, GitLab і Bitbucket. Розмістити тут сайт можна і просто перетягнувши в браузер теку з його файлами.
  • GitLab, Bitbucket – системи контролю версій, аналоги «Гітхаба». Тут теж можна хостити веб-ресурси.

Такі сервіси дозволяють прив’язати домен і приєднати SSL-сертифікат – обов’язковий мінімум для нормальної роботи сайту та можливості просування. До речі, від DDoS платформи захищені непогано. Щоб “заддосити” сайт, доведеться атакувати IP-адреси сервісу. А зробити це непросто – обслуговуються такі платформи колосальними обчислювальними потужностями.

Варіант підходить для публікації статичних веб-ресурсів (тільки HTML, CSS, JavaScript). Захостити сайт на WordPress, Joomla або інший CMS не вийде. Якщо потрібно розмістити Лендінг, візитку, невелику онлайн-вітрину, особистий блог або сторінку фахівця, можна розглянути такий безплатний хостинг. Звичайно, супер стабільності та аптайпму на рівні 99% ніхто не гарантує. Але варіант має право на життя.

Далі мова піде тільки про платні послуги. Все-таки для переважної більшості комерційних проектів це – найкращий вибір. Та й той же «Гітхаб» і його аналоги попереджають користувачів, що платформа не призначена для комерційних проектів.

Віртуальний (shared) хостинг

На відміну від розглянутого вище варіанти такої хостинг можна вибирати для сайтів, які використовують практично будь-які технології та CMS.

Його можна порівняти з «гуртожитком». На одному сервері розміщується багато сайтів, що поділяють його ресурси (жорсткий диск, оперативну пам’ять, CPU і ін.). Внаслідок цього ціна послуги виходить невисокою. Це – найдоступніший за вартістю варіант з платних.

Сусідство з іншими сайтами не проходить безслідно. Потенційні ризики:

  • Перевантаження загального сервера через якогось занадто ресурсомісткого «сусіда». Так, сайти можуть бути недоступні по кілька хвилин або й годин.
  • Вплив контенту і репутації сусідніх ресурсів один на одного. Відносно недавно компанія Reboot Online провела дослідження з метою виявлення впливу «сусідів» по IP на ранжування веб-ресурсів в пошукових системах. Так ось, з’ясувалося, що сайти, що є сусідами з проектами з «полуничкою», спамом і іншим «сумнівним» контентом ранжуються гірше.

Тому, перед тим як отримати доступ до віртуального хостингу, рекомендуємо перевірити IP-адресу сервера, на якому розміщуватиметься сайт (запитуйте його в техпідтримці провайдера). Зробити це можна відповідними сервісами. Подивіться, скільки «сусідів» розміщується на одній IP і якої він якості (такі сервіси дають перелік посилань на сайти, які хостяться на підприємстві, IP-адреси що перевіряється). Чим менше на IP веб-ресурсів, і чим вони якісніші, тим краще. Не полінуйтеся витратити час на перевірку.

До речі, уникнути впливу репутації «сусідів» допоможе покупка виділеного IP.

Головний плюс shared hosting – відсутність необхідності адміністрування сервера. Цим займається провайдер.

Також, якщо ви дивитеся в сторону цього варіанту, вибрати хороший хостинг можна за такимиознаками (це свого роду обов’язкові атрибути навіть для найдешевшого тарифу, якого дотримуються більшість провайдерів та GMHOST зокрема):

  • Можливість установки CMS в один клік.
  • Необмежений трафік. При цьому бажано наявність розділюваний канал не менше 1Гбіт/с.
  • Безплатний SSL-сертифікат (Let’s Encrypt або аналог).
  • Підтримка актуальних версій PHP.
  • Включені у вартість тарифу захист від спам-ботів, вірусів, від підбору паролів до адмінки CMS, можливість установки пароля на теку.
  • Необмежену кількість поштових скриньок.
  • Підтримка FTP і SSH з необмеженою кількістю акаунтів.
  • Можливість покупки виділеної IP-адреси.
  • Використання SSD-дисків. Вони забезпечують велику кількість операцій введення-виведення (IOPS), що впливає на стійкість хоста до навантажень, які можуть виникати через сусідні веб-ресурси.

Звертайте увагу на локацію hosting-сервера. Чим вона ближча до регіону, на який орієнтований веб-ресурс, тим краще.

VPS/VDS-хостинг

У цьому випадку ваш сайт розміщується на віртуальному виділеному сервері (VPS/VDS). На фізичному сервері розгортається кілька віртуальних машин. На кожній – своя копія операційної системи. Клієнт отримує для розміщення веб-ресурсу «копію» фізичного сервера, ізольовану від сусідів, і може розпоряджатися всіма ресурсами VPS/VDS. Сусіди є (адже один фізичний сервер ділять кілька віртуальних машин). Але вони не так впливають один на одного – хостер забезпечує кожному клієнту виділення заявлених потужностей.

VPS/VDS-хостинг – універсальний варіант, який можна вибрати для розміщення веб-ресурсів різних типів і розмірів. Він підходить для інтернет-магазинів, корпоративних порталів, розміщення CRM-систем, новинних сайтів і т.д.

Раз ви орендуєте хостинг-сервер, виникає питання «А чи потрібні навички адміністрування?». І так і ні. Все залежить від тарифу. Наприклад, в GMHOST ви можете замовити послугу VPS/VDS-хостингу з адмініструванням або без (managed або unmanaged). Навіть у випадку з unmanaged тарифами ми надаємо розширену технічну підтримку з базовим адмініструванням і рішенням широкого спектра питань, які далеко йдуть від забезпечення роботи самого хостингу.

При виборі послуги, як і в попередньому випадку звертайте увагу на локацію. Можливість установки CMS в один клік і інші складові послуги зі списку вище – теж повинно бути за замовчуванням у якісного хостера віртуального виділеного сервера.

Не зайвим буде поцікавитися у провайдера, яка технологія віртуалізації використовується. Для більшості проектів підійде будь-яка технологія, пропонована сучасними провайдерами. Але якщо у вас якийсь специфічний проект, що вимагає особливого підходу до роботи з ядром операційної системи сервера, дивіться в бік KVM- або іншої апаратної віртуалізації. Крім того, цей варіант характеризується гарантованим виділенням ресурсів, кращої ізоляцією від сусідів і іншими плюсами (докладніше можете дізнатися з нашої статті).

Також поцікавтеся показниками Uptime віртуального hosting-сервера, які гарантує хостер. Він повинен бути не нижче 99%.

Хостинг на виділеному фізичному сервері і collocation

Вирішуючи, який хостинг вибрати можна розглянути ще 2 варіанти послуги:

  • Хостинг на виділеному фізичному сервері. Клієнт отримує в своє розпорядження фізичну машину без розгорнутих на ній віртуальних серверів і одноосібно розпоряджається всіма потужностями. Варіант для великих, складних і вимогливих до ресурсів проектів. Найкращий по продуктивності (тому що немає втрат на віртуалізацію), але і найдорожчий. Адмініструвати можна своїми силами або замовити послугу у провайдера.
  • Collocation. Послуга з розміщення обладнання клієнта в дата-центрі провайдера. Хостер надає доступ до інтернету, забезпечує живлення, робить резервування цього всього в залежності від складу пакета послуг. Варіант для тих, хто не хоче підпускати до свого обладнання та інформації взагалі нікого і вважає за краще займатися адмініструванням самостійно. Хоча, разом з Collocation можна замовити й послуги адміністрування.

Який хостинг вибрати: на що ще звернути увагу

Операційна система

Є 2 основні варіанти: Linux (і ОС на ядрі «Лінукса») або Windows. Linux-хостинг – універсальний варіант, який підходить для різних завдань. Підходить, щоб хостити сайти, CRM-, BPM-системи, розгортати середовища для розробки й тестування ПО та ін.

Якщо при розробці веб-ресурсу використовувався ASP.NET або ви використовуєте інші технології від Microsoft, на хості повинна бути операційна система Windows. Це варіант також добре підходить для розгортання RDP (системи віддалених робочих столів) і термінальних серверів.

Репутація хостера і час його роботи

З часом роботи все зрозуміло. Чим компанія довше на ринку, тим краще. Якщо хостер працює довгий час – йому можна довіряти (в умовах конкуренції на ринку багато хто довго не витримує). Можна орієнтуватися на вік компаній від 5 років.

Не полінуйтеся витратити час на моніторинг репутації хостера в інтернеті. Як варіант – запитати на спеціалізованих ресурсах.

Все необхідне в одному місці

Якщо ще потрібен домен і SSL-сертифікат, переконайтеся, що ваш хостер пропонує послуги з їх продажу / реєстрації. Погодьтеся, адже набагато комфортніше, коли всі продукти придбані в одній компанії й питання, що виникають при їх налаштуванні та використанні можна вирішити через єдину службу технічної підтримки, а не переміщатися по особистих кабінетах у різних постачальників послуг.

Залишилися питання чи потрібна допомога у виборі hosting-тарифу і провайдера? Зверніться до служби технічної підтримки GMHOST. Ми допоможемо розібратися, який хостинг краще вибрати для конкретних цілей і запропонуємо варіанти.

Який хостинг вибрати. Детальна інструкція з порадами експертів GMHOST.
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі