Резервне копіювання як найдешевший та доступний спосіб захисту
Інформація змінила світ. Люди комунікують через інтернет, операції перейшли в онлайн, а мобільність стала головною умовою сучасності. Якщо порівняти кількість даних, які потрібні для базової діяльності, років 10 тому назад, і зараз – різниця буде приголомшлива. Говорячи про бізнес, жодне підприємство не обходиться без гігабайтів даних. Складський облік, контроль закупівель, бухгалтерія, витрати/доходи – все це інформація, без якої підприємство не живе, всій цій інформації потрібно десь зберігається.
Зберігання цієї інформації, наприклад база даних 1С, на фізичному носії (робочий комп’ютер), має ряд недоліків. Якщо коротко, то це:
- Загроза втрати інформації
Будь-який фізичний носій вразливий до різного роду пошкоджень. Згорів жорсткий диск, перебій в живленні, проблеми з підключенням до мережі й т.п. Все це призводить до втрати. - Загроза крадіжки і взлому
Будь-яка техніка, яку просто винести й продати – являє собою потенційну ціль для зловмисників. В першу чергу це офісні ноутбуки та зовнішні жорсткі диски. Техніку ви купите, а дані доведеться відновлювати. - Людський фактор
Які б професіонали не працювали за комп’ютерами – вони є людьми, а люди роблять помилки, що часто виростає в серйозні наслідки. - Незручна комунікація (бухгалтер – клієнт – бухгалтер)При організації, де є одна, або кілька, робочих машин, і вся інформація зберігається там – дуже складно правильно організувати комунікацію між тими, хто має до неї доступ. Зазвичай це віддалений робочий стіл Teamviewer, який нікому не подобається.
- Вірусна загроза
Існує безліч шкідливих програм, які мало того, що можуть вивести з ладу техніку та компоненти, ПЗ, так ще й можуть бути координовані зловмисниками та зацікавленими особами.
Для того, щоб уникнути всіх цих недоліків і підвищити продуктивність роботи можна використовувати сервер.
Зараз же зупинімось на одній з ключових складових безпеки серверів. На інструменті, який вже давно довів свою ефективність і універсальність – резервне копіювання.
Що таке резервне копіювання?
Резервне копіювання, це процес створення копій файлів для подальшого їх відновлення. По суті це дублювання всього того, що є важливим для роботи, щоб в разі помилки користувача/працівника, або технічної проблеми все можна було швидко відновити. Ключове слово тут «швидко», адже якщо є бекап (резервна копія), тоді процес відновлення займає від сили кілька годин, часто хвилини.
Для чого це потрібно ?
Якщо з відновленням ПЗ, проблем не виникне – єдине що потрібно зробити, це просто перевстановити все, що вам потрібно, то відкат баз даних може стати суттєвою проблемою. Резервне копіювання – це, в першу чергу інструмент, який дозволить вам вберегти бізнес від простою і загрози втрати інформації.
Наведемо простий приклад.
Ви – бухгалтер, який працює з великою кількістю ПП. В один момент з вашим комп’ютером щось стається, і на діагностиці вам говорять, що проблема в жорсткому диску – він згорів. Після декількох спроб відновлення файлів, ви розумієте що 60% баз даних втрачено, а відновлення займатиме кілька місяців. Ось вам і проблем на рівному місці, якої можна було б уникнути.
За статистикою одного з найбільших досліджень в області інформаційної безпеки Unitrends, понад 40% компаній зазнали втрат через простій. Тільки уявіть собі масштаб втрат. При наявності всіх цих загроз, резервне копіювання стає універсальним інструментом захисту даних.
Які види резервного копіювання бувають?
Існують кілька видів резервного копіювання, у залежності від потреб компанії підбирається потрібний клієнтові вид.
Повний
Копіюються всі дані
Інкрементний
Копіюються тільки недавно змінені дані
Диференційний
Копіюються всі дані які змінилися з моменту останнього повного бекапа системи
Повний бекап системи
Дозволяє відновити систему до тієї, якою вона була в певний проміжок часу
Чому важливо приділяти увагу інформаційній безпеці?
Крім всіх загроз, які пов’язані з простоєм, або втратою працездатності компанії – в першу чергу це удар по репутації. Інформація сьогодні це не безликі байти даних. Конфіденційні дані співробітників, особиста інформація, фінансові звіти. Все це, при втраті контролю, перетворюється на бомбу сповільненої дії, яка може вибухнути, якщо дані спливуть на поверхню. Тому особливо важливо впроваджувати стратегії інформаційного захисту. Це та міра, яка буде актуальна на всіх стадіях розвитку, особливо в наш турбулентний час. Інформаційний захист допоможе вам захистити себе від простою, коли ви володієте маленьким підприємством, а також дасть потрібний контроль над даними, коли масштаби збільшаться.
Післямова.
Інформаційна безпека зараз, це не міра, це умова яку нам диктує час, адже без контролю ситуації та захисту найважливішого ресурсу – компанія стане вразливою, я вразливі компанії довго не існують.
Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?
Просто зв’яжіться із нашим менеджером